لیزر

لیزر دستگاهی است که نوری را با پرتوهای با طول موج یکسان به صورت میله‌ای موازی و باریک ساطع می‌کند. از این فناوری در مواردی برای زیبایی استفاده می‌شود. به این منظور برای جوانسازی پوست و برطرف کردن لکه‌های پوستی می‌توان از لیزردرمانی استفاده کرد. علاوه بر این، لیزر موهای زائد روشی است که در چند سال اخیر برای حذف دائمی موهای زائد استفاده می‌شود. اشعه لیزر از طریق پوست به فولیکول موی فرد رسیده و گرمای شدید لیزر، به فولیکول مو آسیب وارد می‌کند که این امر، رشد آینده مو را مهار می‌کند.

از مزایای لیزر برای حذف موهای زائد می‌توان به دقت، سرعت و تاثیرگذاری بالا اشاره کرد. معمولا برای نتیجه‌گیری بهتر باید بین 3 تا 7 جلسه عمل لیزر موها انجام شود. از معایب لیزر موهای زائد، هزینه بالای آن و طولانی بودن روند درمان است.

به طور کلی استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد عارضه جانبی خطرناکی به دنبال ندارد. اما در صورتیکه فرد انجام‌دهنده از مهارت لازم برای این کار برخوردار نباشد، ممکن است پوست دچار سوختگی گردد. همچنین ناراحتی موقتی، قرمزی و التهاب بعد از از بین بردن موهای زائد با لیزر، عوارض موقتی این روش درمانی است که به مرور طی دو الی سه روز برطرف می‌شود.

ستاره
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور