سوسیس

سوسیس نوعی غذای آماده است که از ترکیب گوشت چرخ شده، چربی حیوانی، برخی از سبزیجات و ادویه‌های معطر تهیه می‌شود. معمولا برای نگهداری طولانی مدت به سوسیس مواد نگهدارنده اضافه کرده و روی آن را با پوششی از جنس سلولز یا پلاستیک می‌پوشانند. سوسیس به دلیل طعم خوبی که دارد از خوراکی‌های مورد علاقه بچه‌هاست که از آن بیشتر در تهیه فست فودها استفاده می‌شود. برخی از مواد غذایی مکمل در تهیه سوسیس شامل آرد، نشاسته، سویا، شیرخشک، گلوتن، کازئین، زنجبیل، دارچین، خردل، زیره، جوز هندی، سیر، پیاز، نیترات و نیتریت، فسفات و پلی‌فسفات‌ها می‌شود.

متاسفانه میزان چربی موجود در سوسیس بالا بوده و زمانی که در روغن سرخ می‌شود این مقدار چربی افزایش یافته و در صورت مصرف بیش از اندازه عوارضی مثل افزایش وزن را به دنبال دارد. بر همین اساس است که پزشکان مصرف آن را توصیه نمی‌کنند. میزان نمک موجود در این فرآورده خوراکی احتمال ابتلای افراد به فشار خون را افزایش می‌دهد و علاوه بر این مصرف بیش از حد آن می‌تواند باعث بروز مسمویت و ریفلاکس معده شود. این خوراکی وسوسه‌انگیز احتمال ابتلا به پوکی استخوان را در افراد به ویژه زنان یائسه و سالمندان افزایش می‌دهد.

سوسیس انواع مختلفی داشته که روز به روز هم متنوع‌تر می‌شود. سوسیس آلمانی، سوسیس کوکتل، سوسیس بلغاری و… برخی از انواع این خوراکی خوشمزه هستند.

ستاره
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور