اماکن مذهبی

  • همه مطالب
  • نمایش شانسی

حرم امام رضا (ع) مدفن علی‌الرضاست که در مرکز شهر مشهد، ایران واقع شده است. از بناهای پیوسته برجسته آن مسجد بالاسر و مسجد جامع گوهرشاد است.

مسجد جامع فهرج یزد تنها مسجد بجای مانده از دوران صدر اسلام است. قدمت مسجد جامع فهرج (قدیمی ترین مسجد ایران؟) چیزی نزدیک به 1400 سال است و معماری آن تاکنون ...

مسجد اتابک معروف به مسجد نو یکی از مساجد قدیمی شهر شیراز است. مسجد اتابک در میان مساجد ایران لقب بزرگترین مسجد را در کشور به خود اختصاص داده است.

مسجد آرد خرما یکی از جاذبه‌‌های شهرستان اردکان است که به ثبت ملی نرسیده اما بسیاری آن را یکی از کوچکترین مساجد فعال در ایران می‏‏ دانند.

مکه مکرمه، مدینه منوره، نجف اشرف، طرابلس، حلب و ... از جمله شهرهای مهم جهان اسلام به شمار می‌روند که هر ساله میزبان میلیون‌ها زائر مسلمان از سراسر جهان هستند.

مسجد نصیرالملک یکی از شاهکارهای معماری ایرانی و از آثار تاریخی بی نظیر شهر شیراز است. مسجد نصیرالملک به دستور اعیان و اشراف شیراز بنا گردید. زیبایی ترکیب نور و ...

حرم زینب کبری (س) یکی از مهم‌ترین جاذبه های مذهبی برای مسلمانان شیعه در شهر دمشق می‌باشد که با وجود حملات متعدد هنوز زوار به بازدیدش می‌روند.

مسجد جامع، عتیق یا مسجد جمعه اصفهان از قدیمی‌ترین ابنیه مذهبی ایران است. این مسجد منعکس هنر بیزانس و کلاسیک در قالب یک بنای سنتی اسلامی است.

مسجد امام اصفهان شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است. هر ساله هزاران گردشگر ساعاتی را در این مسجد می‌گذرانند.

مسجد شیخ لطف الله یکی از منحصر به فردترین مسجدهای ایران ساخته شده در دوران صفوی است که تا به امروز توانسته چشم هر فردی را به خود جذب کند.

حرم کاظمین متعلق به امام هفتم شیعیان موسی کاظم و امام نهم محمد تقی «محمد جواد» است. نام کاظم و جواد را روی هم رفته کاظمین و جوادین می‌نامند.

مسجد گوهرشاد یکی از اولین مساجد شیعیان در ایران است که از دوره تیموریان تا به امروز قامت افراشته و در حال حاضر جزئی از حرم رضوی محسوب می‌شود.

نمایش بیشتر
ستاره
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور